لوگو تخفیف هات

خرید بازی رومیزی با 14% تخفیف

14 درصد
0
104
5
اشتراک گذاری
راهکار تخفیف کالا
14%
فعلا معتبر
فروشنده: دیجی کالا
برند: آریا

در سایت تخفیف هات بدون داشتن کد تخفیف و صرفا با کلیک بر روی دکمه "خرید کنید" می توانید انواع خمیر بازی را با تخفیف 14% از سایت دیجی کالا تهیه نمایید.

قیمت قدیم
172,400
سود شما
24,830
قیمت جدید
147,570

فرهنگ و بازی رومیزی

بازی رومیزی یا بورد گیم(Board Game) که از یک صفحه با اشکال مخصوص آن بازی و تعدادی مهره یا کارت تشکیل میشود هرچند در خیلی از مواقع مبتنی بر شانس است اما بسیاری از آنها استراتژیک و عمیق بوده و به تامل زیادی نیاز دارند؛ مثل شطرنج. این بازی ها معمولا مطابق با نوع زندگی مردمان یک برهه زمانی و مکانی خاص تولیدکننده ساخته میشوند. برای مثال، بازی هایی مثل شطرنج که قدیمی تر هستند گویا مشبه یک میدان جنگ هستند و در آن، دو طرف سعی در شکست حریف خود و پیروزی بر او دارند اما در بازی هایی که ساخت تاریخ معاصر است نقش پول و بانک و تمدن و حتی کار تیمی و همکاری پررنگ تر است.

 

جالب است بدانیم که بسیاری از این بازی ها قدمتی تاریخی دارند و در فواصل دور تاریخی اختراع شده و به سراسر جهان راه یافته و اکنون در سطح بین المللی نیز بازی میشود مثل شطرنج و تخته نرد. هرچند زادگاه تخته نرد قطعا در ایران است اما بر سر زادگاه شطرنج اختلاف نظر وجود دارد و بسیاری آن را از هند میدانند. در یکی از متون پهلوی آورده شده است که شطرنج را پادشاه وقت هند برای نوشیروان فرستاده و وزیر بزرگمهر نیز تخته نرد را در جواب آن طراحی کرده و فرستاده است.

 


 

 

فواید بازی در خانه و بازی خانگی

بازی رومیزی که همه از کودکی با آن آشنا هستند، نه تنها یک بازی و سرگرمی است و می تواند اوقات شاد و صمیمی ای در کنار خانواده و دوستان برایمان رقم بزند و باعث صمیمیت و گرمی بیشتر شود، بلکه میتواند از بیماری های روانی ای مثل افسردگی جلوگیری کند، اضطراب را مدیریت کند، و باعث فعالیت بیشتر مغز شده و حتی از آلزایمر جلوگیری کند.

 

تاثیرات بوردگیم بر سلامتی

طی تحقیقی بیست ساله که بر روی 3675 انسان بالغ، در فرانسه، صورت گرفته است، مشخص شده که در انسان هایی که از بازیهای رومیزی استفاده می کردند ریسک بیماری های شناختی، جنون و افسردگی تا 32 درصد کمتر است. در بازی گروهی بازی های رومیزی تفکر منطقی و فعالیت مغزی تقویت میشود، زیرا بازیکنان باید در طی بازی خلاق بوده و حرکت های بعدی حریفان خود را حدس بزنند و آنها را متوقف کنند. همچنین تحقیقاتی بر روی اثر مثبت بازی تیمی و بازی رومیزی بر روی بدن و مغز شده است. پس بازی رومیزی برای همه سنین، در عین جذابیت و سرگرم کنندگی، مفید و لازم نیز است. 

 


خرید ارزان بازی های رومیزی با تخفیف هات

بازی در خانه با بوردگیم، برای آخر هفته ها که نیاز به دور شدن از دغدغه های روزانه و استراحت داریم یا در شرایط حاضر که بهتر است تفریح و بازی خانگی را انتخاب کنیم، بهترین گزینه است. شما می توانید با استفاده از کد تخفیف ارائه شده در سایت تخفیف هات، بازی تیمی رومیزی را بسیار ارزان و به صرفه تهیه کرده و اوقات فراغت خود را نه تنها سالم و در کنار خانواده بگذرانید، بلکه به سلامت روانی خود نیز کمک کنید.

 

تخفیف اسباب بازی ، سرویس خواب نوزاد ، کد تخفیف دیجی کالا ، تخفیف اسنپ فود و ... را می توانید از تخفیف هات بگیرید.

 

ارسال نظرات
کالاهای مشابه
کوپن ها و کد های تخفیف مشابه