لوگو تخفیف هات

خرید پماد زخم بستر تا 0% تخفیف

0 درصد
0
77
0
اشتراک گذاری
خرید پماد زخم بستر تا 0% تخفیف
فعلا معتبر
فروشنده: داروکده
برند: سایر

شما می توانید از طریق سایت تخفیف هات و با کلیک بر روی دکمه "خرید کنید" پماد زخم بستر را از داروکده با 0% تخفیف تهیه کنید.

 

خصوصیات ایجاد زخم بستر چیست؟زخم بستر یا “bed sore”  که به آن زخم فشاری هم گفته می شود،یک آسیب پوستی است که پوست و ماهیچه و استخوان را درگیر کرده و ناشی از فشار طولانی مدت و مداوم برروی  نقاط استخوانی بدن می باشد.این حالت باعث می شود،پوست و بافت زیرین آن خون کافی دریافت نمی کنند،در نتیجه بدون تأمین گردش خون کافی،بافتهای بدن  از بین رفته و در نتیجه پوست زخم شده و پس از مدتی به علت رشد میکروب ها،ترشحات از زخم خارج شده واحتمال عفونت افزایش می یابد.گاهی اوقات زخم ها آنچنان حاد و دردناک می شوند که منطقه وسیعی از پوست را از بین می برند و بافت های زیرین آن مانند استخوان بدون محافظ می مانند.

 

زخم فشاری  ناشی از فشار مداوم  و ممتد است که معمولا روی نواحی استخوانی بدن مانند:دو طرف سر،لاله‌ گوش،شانه،لگن،زانو،آرنج، قوزک و پاشنه پا ایجاد می شود.اغلب افرادی که  نیاز به استفاده از صندلی چرخدار دارند،سالمندان کم تحرک،افرادی که در بخش مراقبت های ویژه به مدت طولانی بستری هستند،بیماران با دوران نقاهت طولانی پس از جراحی،بیماران مبتلا به ضایعات نخاعی،فلج عضلانی و بی حسی عصبی  در معرض آسیب های زخم فشاری هستند.کم کردن فشار مداوم با جابجایی مکرر بیمار،رژیم غذایی سالم،شستشوی مرتب و پانسمان،درمان های دارویی وفیزیوتراپی از جمله راهکارهای جلوگیری از زخم  فشاری می باشند.

 

نشانه های ظاهری زخم بستر چیست؟

برای آنکه همراه بیماران بدانند بهترین راهکاردرمان زخم بستر چیست در ابتدا باید بررسی های پزشکی را انجام داده تا  پزشک تشخیص دهد،زخم ها در چه مرحله ای هستند و روش درمان چگونه می تواند باشد.زخم ها به چهار مرحله درجه بندی می شوند. درمرحله اول زخم فشاری،رنگ پوست قرمز می‌شود و با فشار آوردن روی آن نقطه، رنگ آن تغییر نمی‌کند.مرحله دوم، قسمت‌هایی از سطحِ پوست از بین می‌رود، چیزی شبیه تاول،خراش یا ساییدگی.مرحله سوم،ایجاد زخم عمیق واز بین رفتن بافت‌های پوست بجز عضلات واستخوان و مرحله چهارم، از بین رفتنِ تمام بافت‌های پوست حتی عضلات تا استخوان است.در مرحله اول و دوم ایجاد زخم ها درمان با استفاده از پانسمان های آماده به کمک چسب و پماد یا ژل مخصوص انجام می شود و به تدریج به  ترمیم و بازسازی بافت ها کمک موثری می کند.

 


 

 

راه های درمان زخم بستر چیست؟

برای پاسخ به این پرسش که درمان زخم های بستر چیست،بایستی اندازه و عمق زخم های ایجاد شده توسط پزشک متخصص بررسی شود. مهمترین اقدام به حداقل رساندن فشار از بروی نقاطیست که زخم ایجاد شده است.در مراحل ابتدایی ایجاد زخم فشاری،با استفاده از تشک‌های مناسب،قرار دادن بالشت در نواحی که بیشتر تحت فشار هستند،شستشوی زخم با آب و صابون ملایم جهت جلوگیری از عفونت و پانسمان مخصوص با پماد و چسب زخم بستر می توان به کاهش فشار و بهبود زخم کمک موثری کرد.چسب زخم فشاری به عنوان پاسنمان اولیه یا ثانویه برای درمان زخم ها و کاهش ترشحات بکار می رود و با مراقبت موثر،کیفیت بهبود زخم را افزایش داده و مدت  زمان درمان  زخم  را کوتاهتر می کند.

 

برای درمان زخم فشاری در مراحل پیشرفته،معمولا از روش جراحی،لیزردرمانی و پانسمان‌ های مخصوص در قالب ژل،چسب وپماد زخم بستر استفاده می شود که در بهبود زخم ها تا حد قابل توجهی می تواند مؤثر باشد. امروزه دارو می توان به صورت آنلاین و با دریافت کد تخفیف داروکده از وبسایت دارو کده با تخفیف خریداری کرد. خرید داروهای زخم بستر مانند خرید پوشک بچه نمیتوان از لوازم آرایشی بهداشتی یا سوپرمارکت اینترنتی  خریداری کرد.

 

عملکرد پماد زخم بستر چیست؟

بکارگیری پانسمان،در بهبود زخم ها و ترمیم بافت های آسیب دیده و ساخت بافت های زنده بسیار مفید و موثر می باشد.استفاده از پانسمان با چسب وپماد به  درمان زخم بستر وهمچنین مراقبت موثر از زخم های سطحی با ترشح کم و متوسط کمک مهمی می کند.جهت استفاده از پانسمان،بعد از تمیز کردن زخم و خشک کردن آن می توان از گاز خشک و چسب زخم بستر استفاده کرد.باید محل زخم را با ماده‌ای بنام محلول سالین یا نمکی شستشو داده و سپس آن را با یک چسب یا پماد پانسمان کنید.با انجام این کار به تدریج زخم ها ترمیم و بهبود می یابند.استفاده از پماد زخم بستر به علت داشتن خواص آنتی باکتریال و خاصیت ضد التهابی وضد قارچی که دارد،تاثیر بسزایی در التیام زخم ها  و نتیجه بهتردرمان دارد.

 

نظرات کاربران در مورد خرید پماد زخم بستر تا 0% تخفیف:

نقاط قوت: بسیاری از کاربران از استفاده آسان و راحتی بیماران جهت استفاده از چسب و پماد زخم بستر ،تسریع  روند درمان،کیفیت محصول جهت ترمیم زخم ها و قیمت مناسب آن با ارائه تخفیف  در مجموع راضی بوده اند.

 

نقاط ضعف: کاربران نقطه نظر منفی را در مورد این محصول و گیاهان دارویی مطرح نکردند.

 

جمع بندی نظرات کاربران: در مجموع  بسیاری از کاربران فروشگاه های اینترنتی از کاهش هزینه های پانسمان با کمک پماد،میزان اثربخشی مطلوب آن در التیام زخم و کیفیت این محصول با توجه به ارزش خرید با کد تخفیف بالای  آن رضایت کافی داشته اند.  

 

 

ارسال نظرات
کالاهای مشابه
کوپن ها و کد های تخفیف مشابه