لوگو تخفیف هات

خرید الکل ضد عفونی با 14% تخفیف

14 درصد
0
54
0
اشتراک گذاری
راهکار تخفیف کالا
14%
فعلا معتبر
فروشنده: داروکده
برند: سایر

شما می توانید از طریق سایت تخفیف هات وارد دیجی کالا شده و از 14% تخفیف ویژه برای خرید الکل ضد عفونی از فروشگاه اینترنتی داروکده بهره مند شوید. برای ورود به وب سایت داروکده روی "خرید کنید" کلیک نمایید.

قیمت قدیم
93,200
سود شما
13,900
قیمت جدید
79,300

خرید الکل ضد عفونی یا الکل طبی

ترکیب شیمیایی الکل طبی یا الکل سفید که این روزها با استفاده و اهمیت بیشتر از الکل‌ها در میان عموم پرکاربردتر هم شده، اتانول است که هم خاصیت پاک‌کنندگی دارد و هم به عنوان ضدعفونی کننده از آن استفاده می شود. اتانول بی رنگ است و بوی تقریبا تندی دارد. این بو حتما برای شما آشناست و هنگام تزریق به مشامتان خورده است. الکل ضد عفونی یا الکل‌های طبی بسیار فرار هستند. پس نباید در معرض هوا آزاد قرار بگیرند. زیرا در مدت زمان کمی تبخیر می شوند. هنگامی که می خواهید از الکل ضد عفونی استفاده کنید، باید بعد از بازکردن در بطری‌شان، الکل را روی تکه‌ای پنبه یا پارچه‌ای بریزید و در بطری را به سرعت ببندید. اگر الکل بدون در و یا پوشش در معرض هوای آزاد قرار بگیرد، بعد از مدتی هیچ مقدار الکلی باقی نمی ماند.

 

کاربردهای الکل طبی

الکل‌های طبی همان‌طور که مشخص است و می دانید، در طب کاربرد دارند. اما کاربرد آنها دقیقا کجاست؟ هر سطحی که نیاز به از بین بردن میکروارگانیسم ها باشد، این مواد حاضر می‌شوند و باعث ضد عفونی شدن می شوند.

در پزشکی و اورژانس برای ضدعفونی‌کردن وسایل مورد استفاده و جای زخم و یا قبل از تزریق از الکل طبی استفاده می‌کنند. در واقع، الکل‌های طبی می‌توانند میکروارگانیسم‌های ویروسی و باکتریایی پروتئینی را از بین ببرند. ویروس‌هایی مانند ویروس کرونا که باعث بیماری کووید-19 می‌شوند، از جنس پروتئین هستند و الکل طبی می‌تواند منجر به مرگ و از بین‌رفتن آنها شود.

الکل طبی با وارد شدن به عمق ساختار پروتئینی مواد بیماری‌زا و آلوده، آنها را از بین می‌برد. پروتئین موجود در میکروارگانیسم ها با نفوذ الکل طبی به ساختارشان لخته می‌شود و از بین می‌رود.


 

فواید استفاده از الکل اتانول

در بسیاری از مواد و شوینده های بازار ضدعفونی‌کننده از الکل طبی استفاده می‌شود تا خاصیت گندزدایی‌شان تقویت شود. اگر محلول‌ها و ژل‌های ضدعفونی‌کننده حاوی الکل با درصد خاصی از خلوص نباشند، کار ضدعفونی‌کردن را به درستی انجام نخواهند داد. از الکل اتانول فقط در مواد شوینده نیست بلکه در مصارف متنوع دیگری هم استفاده دارد. مثلا عطر و رنگ‌سازی یا به عنوان ماده‌ای مهم در فرایندهای آزمایشگاهی مختلف.

برای اینکه این الکل خاصیت طبی خود را حفظ کند و برای ضدعفونی استفاده شود باید درصد خلوص آن بین ۷۰ تا ۸۰ درصد باشد. اگر بخواهیم کمی دقیق‌تر به کاربردهای ضدعفونی‌کننده الکل ضد عفونی اشاره کنیم:

 

  • ضدعفونی کردن تجهیزات و ابزار پزشکی
  • ضدعفونی‌ و استریل کردن بدن و زخم‌ها
  • ضدعفونی کردن سطوح و ابزار مثلا دستگیره درها، موبایل و…

 

شما می‌توانید برای ضدعفونی هر سطحی از این ماده استفاده کنید تا در عرض مدت ‌زمان نسبتا کوتاهی از شر میکروارگانیسم ها خلاص شوید.

 

ویژگی هایی از الکل طبی که باید به ذهن سپرد

این روزها که همه ی جهان با ویروس موذی و ناسازگار کرونا مواجه شده است، الکل‌های طبی بیشتر از هر زمان دیگری خریداری و تولید می شوند.

برای اینکه سطوح و دست‌ها را با الکل طبی تمیز کنید و از کرونا در امان بمانید، باید به سراغ الکل‌هایی با طیف خاصی از خلوص بروید. این نکته را بخاطر بسپرید که بازه‌ای میان ۶۲ تا ۷۲ درصد از خلوص برای ضدعفونی‌کننده ‌بودن الکل، بهترین درصد خلوص برای مصرف شماست.

اشتباه است اگر که هر چقدر خلوص الکل بیشتر باشد، پاک‌کنندگی و گندزدایی قوی‌تری هم دارد. مثلا اگر الکلی با خلوص ۹۰ درصد به بالا دیدید، آن را بدون فکر و آگاهی به الکل در بازه‌ای که گفته شد، ترجیح ندهید. چون الکل‌هایی با درصد خلوص بسیار زیاد اثرات پاک‌کنندگی کمتری دارند. پس در خرید الکل طبی به سراغ درصد خلوص بالاتر نباشید. الکل ۷۰ درصد همواره انتخاب بهتری برای خرید الکل طبی است . خرید الکل ضد عفونی کننده بهتر است از داروخانه ها و با کدتخفیف های ویژه مانند کد تخفیف سایت داروکده و ... انجام شود اما تمامی سوپرمارکت ها نیز دارای ماسک و الکل هستند. به همین دلیل خرید مواد ضدعفونی کننده و ماسک نیز جزء خرید سوپرمارکتی نیز به حساب می آِید.

 

کلام آخر

تا اینجا با کاربرد الکل های طبی آشنا شدید و متوجه شدید برای مصرف شما چه درصد خلوصی از آن لازم است. الکل ضد عفونی و یا الکل سفید این روز ها در همه ابعاد و برای همه سنین مورد استفاده قرار میگیرد و یکی از بهترین ویژگی های آن نداشتن تاریخ انقضا است. همچنین وب سایت تخفیف هات این امکان را برای شما به وجود آورده که با قیمت کمتری با استفاده از کد تخفیف دیجی کالا الکل ضدعفونی را خریداری نمایید.

ارسال نظرات
کالاهای مشابه
کوپن ها و کد های تخفیف مشابه