کد تخفیف خرید بازی پازل بزرگسالان و بازی فکری

0 نظرات

حل پازل چه تاثیراتی بر کودکان و نوجوانان دارد ؟

 

 

 

بازی پازل یا همان جورچین سرگرمی فکری است که از منظم قرار دادن تکه های یک تصویر در کنار یکدیگر تشکیل می شود. این بازی پرطرفدار از اوایل قرن هفدهم میلادی در انگلستان توسط معلمی به نام جان سپیلزبری ساخته شد تا مفاهیم جغرافیا و نقشه جهان بوسیله ی آن آموزش داده شود ولی به مرور گذشت زمان، بازی پازل بزرگسالان علاوه بر اینکه اهداف آموزشی خود را برای کودکان و نوجوانان حفظ کرد، توانست بزرگسالان را نیز جذب خود نماید.


 

 

ویژگی بازی پازل بزرگسالان و کودکان

سرگرمی های زیادی وجود دارند که انجام آنها برای مغز انسان مفید است ولی یکی از مهم ترین این سرگرمی ها قطعا بازی فکری و بازی پازل است. ویژگی منحصر به فردی که پازل دارد این است که هر سه مهارت جسمانی، مهارت شناختی و مهارت هیجانی را بطور همزمان تقویت میکند. در این مطلب سعی داریم تا به تاثیرات حل پازل بروی ذهن کودکان و نوجوانان بپردازیم. 

 

 

حل پازل باعث تقویت حافظه می شود.

افزایش مهارتهای شناختی باعث افزایش قدرت حافظه می شود. با هر بار انجام ، مغز تشویق به حفظ اطلاعات می شود و این ذخیره و بازیابی اطلاعات بسیار برای هوش کودکان و نوجوانان مفید است.

 

 

با بازی فکری و حل پازل قدرت تخیل و نوآوری تقویت می شود.

هنگام حل بازی پازل کودکان و نوجوانان به راه های جدید فکر میکنند و با برخورد به مشکل ذهنشان شروع به ایده سازی و فرضیه پردازی میکند و با این کار ذهن خود را برای درک مسائل منطقی و ریاضی در آینده آماده میکنند.  

 

با حل پازل هر دو نیمکره ی مغز به کار گرفته می شود.

بعد از برای حل پازل مغز انسان نیاز دارد که هم به جزيیات فکر کند و هم به کلیات. بنابراین هم منطق و هم خلاقیت درگیر می شود و این باعث به کارگیری هر دو نیمکره ی مغز انسان می گردد. درک بهتر مسائل حاصل توانایی کار با هر دو نیمکره مغز است.

 

کودکان ونوجوانان با بازی فکری و حل پازل توانایی حل مسئله بدست می آورند.

قدرت حل مسائل برای هر سنی ضروری است و کودکان ونوجوانانی که و حل میکنند از سنین پایه قدرت برنامه ریزی و حل مسئله را در حین بازی یاد میگیرند و تمرین میکنند که چگونه از راه های منطقی به حل مشکلات آینده بپردازند.

برچسب ها: وبلاگ