15 جاهای دیدنی اطراف تهران مناسب دوران کرونا

0 نظرات

زندگی ماشینی در سطح تمامی مناطق استان تهران باعث یکنواختی در فراغت، کم شدن ذوق زیستن و عدم لذت بردن و از دست دادن لحظات گرانبهایی شده است که می تواند کنار خانواده و دوستان سپری شود. با تمامی این شرایط آغاز شیوع ویروس کرونا باعث شده است که مردم کم تر و کمتر به دلیل وجود خطر های جانبی این ویروس از جاهای دیدنی اطراف تهران بازدید کرده و در زمینه ی مفاهیم گفته شده احساس بهتری از زندگی در این اوضاع داشته باشند. جامعه ای که از نیاز های زیستی و روحی خود دور باشد نمی تواند پویایی و نشاط را برای آینده ی خود متصور شود. در ادامه ی بحث تمرکز ما روی معرفی جاذبه ها و مکان هایی مناسب جاهای دیدنی اطراف تهران خواهد بود تا در شرایط ویژه بیماری کرونا در مورد مکان هایی کم خطر و در عین حال دلنشین و روح افزا جهت گذران اوقات فراغت اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. 

دماوند

فهرست مطالب:

1. بازدید از جاهای دیدنی اطراف تهران در ایام کرونا

2. تفریحگاه های تهران در این شرایط چه ویژگی هایی باید داشته باشند؟

3. رودخانه های اطراف تهران را بیشتر بشناسیم

4. زندگی قرنطینه نشده، جاهای دیدنی اطراف تهران در پاییز

5. دوری از گرمای طاقت فرسا با جستجوی یه جای خنک تو تهران

6. روستاهای توریستی تهران، مامنی برای احیای آرامش

7. شهرهای نزدیک تهران برای مسافرت

8. لوکیشن عکاسی اطراف تهران

9. جمع بندی

 

دشت گل ها

بازدید از جاهای دیدنی اطراف تهران در ایام کرونا

توجه به سلامتی و پیشگیری در مقابل ویروس کرونا امروزه باعث شده طیف وسیعی از اوقات فراغت افراد در منازل و در حاشیه استفاده از وسایل الکترونیکی و مجازی گذرانده شود. اگر در شهر تهران زندگی می کنید و از جاهای دیدنی اطراف تهران آگاه نیستید که بتوانید اوقاتی سالم و به دور از شرایط آلودگی داشته باشید بهتر است این نوشته را تا انتها دنبال کنید. رعایت دستور العمل های بهداشتی و لذت بردن از آب و هوایی دلپذیر با مسافتی نزدیک، باعث می شود فکر جدیدی در مورد گذراندن روی های تعطیل خود داشته باشید. کلان شهر تهران دارای تعداد کثیری پارک، شهر بازی، فضای سبز، مراکز خرید و فروشگاه های زنجیره ای، باغ حیوانات و ... است. اما رعایت فاصله اجتماعی و قرار گیری در محیط های باز و بدور از اجتماعات به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا الزامی است. 

 

تفریحگاه های تهران در این شرایط چه ویژگی هایی باید داشته باشند؟

از جمله مکان هایی که می توان به عنوان اولین گزینه به آن توجه کرد، پارک ها و فضای سبز موجود در استان تهران است. پارک هایی چون، ملت، ساعی، باغ موزه سینما، لاله، باغ گیاه شناسی، جمشیدیه، پل طبیعت، باغ موزه نگارستان، آبشار کلوگان، باغ موزه قصر، ژوراسیک، لویزان، باغ پرندگان، پردیسان و ... است. مراجعین می توانند با رعایت شرایط ویژه کرونا ساعاتی خوش را به بازدید از این فضاهای دل انگیز و سرسبز، با اختصاص وقتی مناسب به عنوان گردشگری یک روزه اطراف تهران، بهره ببرند. حفظ سلامت خود و خانواده در سایه ی تازه شدن احوال در تب و تاب زندگی شهری یکی از فاکتور های موثر در سلامت روان و سپس جسم انسان خواهد بود.

رودخانه های تهران

رودخانه های اطراف تهران را بیشتر بشناسیم

بستر رودخانه ها از جمله جاهای دیدنی اطراف تهران هستند که به تعداد زیادی در اکثر فصول سال خانواده ها را برای گذراندن تعطیلات اخر هفته به خود جذب می کنند. از رودخانه های اطراف تهران می توان، رود لار در شمال شرقی استان تهران، رود جاجرود که از مناطقی مانند، فشم، میگون، دماوند و آهار گذر دارد، رود کرج در چند کیلومتر غرب تهران، رود طالقان که از کوه های کندوان در شمال تهران سرچشمه می گیرد، دریاچه سد لتاین، و تعداد قابل توجه ای چشمه طبیعی برای بهره برداری از فضای دلنشین و هوایی تازه به میزان مکرر از سوی ساکنین استان تهران از آن استفاده می شود، علاوه بر تمام این ها دریاچه شهدای خلیج فارس یکی از مکان های مناسب برای گردش و تفریح در این روز ها خواهد بود که افراد می توانند در گوشه ای از ذهن  برای تفریحاتشان مد نظر داشته باشند.  

پاییز تهران

زندگی قرنطینه نشده، جاهای دیدنی اطراف تهران در پاییز

پاییز فصل رنگارنگ طبیعت است، بدون شک قرار گرفتن در محیطی با درختان بسیار و برگ های زرد و نارنجی پاییزی، جانی دوباره به تکامل زندگی انسان می بخشد، در هر شرایطی که قرار داشته باشیم زندگی در جریان است و استفاده از نعمت های طبیعت امری غیر قابل چشم پوشی است. جاهای دیدنی اطراف تهران در پاییز را در روستا¬های اطراف تهران حتی، زیبا تر و گسترده تر می توان حس کرد. درختان انبوه با شاخ و برگ رنگارنگ، نسیم های خنک و باران¬های هر از چندگاهی، دلپذیری حضور عالم و زیستن را به جان می بخشد. روستای زرین دشت، به عنوان یه جای خنک تو تهران در فصول پاییز و زمستان، می تواند مستعد جذب عکاسان با ذوق، به عنوان لوکیشن عکاسی اطراف تهران باشد. اوشان-فشم، درکه، دربند، دره کن، دره چالوس، روستای کردان و ... از مکان های مناسب برای ، گردشگری یک روزه اطراف تهران است. 

تفریحگاه تهران

دوری از گرمای طاقت فرسا با جستجوی یه جای خنک تو تهران

از رودخانه¬های اطراف تهران که بگذریم، مطمئنا گشت وگذار در مناطق مختلف و فرار از یکنواختی خانه در فصل تابستان تنها یکی از جنبه¬های تفریحاتی در این فصل گرم خواهد بود، هوای گرم و نبود سیستم های خنک کننده در تفریح گاه های سطح شهر، توجه ها را برای جستجوی مناطق خنک و معتدل تر جلب میکند. توچال به عنوان بلند¬ترین نقطه تهران در بخش جنوبی رشته کوه‌های البرز مرکزی قرار گرفته است و می تواند محلی مناسب جهت گذراندن وقت آزاد در کنار خانواده باشد. بام تهران در مسیر توچال برای آندسته از افرادی مناسب است که اهل راهپیمایی نبوده ولی بدنبال آب¬و¬هوایی خنک هستند. از جاهای دیدنی اطراف تهران در فصل ¬بهار و تابستان که می تواند حتی در اوضاع شیوع کرونا، افراد را به خود جذب کند در عین حالی که به سلامتی آن¬ها آسیبی وارد نشود درکه، پارک آب و آتش و کوهپایه دربند خواهد بود.

 

روستاهای توریستی تهران، مامنی برای احیای آرامش

نمی شود از تمامی اسامی تفریحگاهای تهران گذر کرد و نام روستاهای زیبا اطراف تهران و اکسیژن مطبوعشان را چندین و چندبار به زبان نیاورد. محیط ییلاقی روستا هر چه ساده و کم تلاطم تر باشد حس آرامش را در گوش ها زنده میکند، تنفس را بهبود داده و جانی دوباره به تنوع خیال می بخشد. روستاهای دیدنی ای چون، کن و سولقان، در 25 کیلومتری تهران، روستای افجه با باغ های گیلاسش، روستای آبنیک در نزدیکی فشم، روستای تاریخی ارنگه، روستای سرسبز برغان با محصولات طبیعی اش و ... از جاهای دیدنی اطراف تهران هستند و به عنوان یه جای خنک تو تهران شناخته می شوند که مسافت کمی را برای لذت بردن از این روستاهای توریستی تهران می طلبند. شما می توانید در تعطیلات اخر هفته تان با حضور در این محل ها از لذت یک گشت و گذار کم هزینه و سالم بهرمند شوید. 

روستای آدمک های سنگی وردیج

شهرهای نزدیک تهران برای مسافرت

اگر شرایط موجود باعث شده حس کلافگی و سرخوردگی یکنواختی برایتان بوجود بیاید، در صورتی که نمی خواهید ویروس کرونا برای شما و جامعتان دردسر ساز نشود و راضی به مسافرت های طولانی مدت در اقسا نقاط ایران نیستید به جستجوی تفریحگاهای تهران بپردازید، می توانید شهرهای نزدیک تهران برای مسافرت ای کوتاه و پر خاطره را انتخاب کنید. روستاهای زیبا و چشمه آب معدنی فیروز کوه در نزدیکی استان تهران، منطقه ی کوهستانی دماوند، در 75 کیلومتر استان، شهرستان خوش آب و هوای پردیس با امکانات تفرحی مناسب در فضای باز، منطقه لواسانات در دامنه رشته کوه البرز با دهستان های خوش آب و هوای خود، جاذبه های تاریخی اطراف شهر قزوین، دهکده های تفریحی کردان در 65 کیلومتری شمال غرب تهران و همه و همه از مناطقی هستند که فرصت مناسبی را برای تجدید روحیات افراد ایجاد می کنند.  

 

لوکیشن عکاسی اطراف تهران

اگر عاشق عکاسی از طبیعت و چشم انداز های ناب در تهران هستید، می توانید با جستجوی جاهای دیدنی اطراف تهران برای عکاسی به نیاز خود پاسخ دهید. یکی از آپشن های لوکیشن عکاسی رایگان بودن آن است که می تواند در نوع خود برای عکاسان مورد توجه باشد. اگر از شرایط کرونایی خسته شده اید و عکاسی با فاصله اجتماعی در جامعه برای حفظ سلامتتان، حال دلتان را خوب میکند، دست کش و ماسک را برداشته با دوربین خود به محل هایی که برایتان معرفی می کنیم مراجعه کنید. پل طبیعت و چشم انداز زیبای بزرگراه شهید حقانی جنوبی، دریاچه چیتگر در امتداد اتوبان همت ، محوطهکاخ سعد آباد با انبوه درختان و فضای سبز در مسیر خیابان ولیعصر،کاخ نیاوران به عنوان یکی از محل های ییلاقی خوش آب و هوا، باغ کتاب، باغ فردوس و ده ها مورد از این قبیل به عنوان، جاهای دیدنی اطراف تهران.

دشت لاله ها

جمع ‌بندی

به تفکیک محل های مناسب هر سلیقه، جاهای دیدنی اطراف تهران را معرفی کردیم، شما می توانید با توجه کافی به آنچه که می بایست در این ایام در مورد فعالیت های روزمره خود برای در امان ماندن از ویروس انجام دهید، اماکن تفریحی و گردشگری اطراف تهران را برای گذراندن ساعاتی خوش در کنار عزیزانتان برگزینید. در حالی که به سلامت خود و جامعه اهمیت می دهید، مطمئنا نباید، از حق بهرمندی از طبیعت زیبا اطراف تهران برای جلوگیری از گذران زندگی آرامش بخش، صرف نظر کنید. روز های تعطیل خود را در جوار رودخانه ای با درختان سرسبز، در ارتفاعات کوهستانی بکر بدور از تراکم جمعیت استان تهران، در فضای سبز پارک ها با محیطی باز و بهداشتی، مناطق خنک و کوهپایه ای اطراف تهران، بگذرانید. در این بحث بیش از 15 نوع در زمینه های مختلف از جاهای دیدنی اطراف تهران برای شما بر شمرده شده است.

مطالب اخیر

 

 

برچسب ها: وبلاگ

10%  20%  30%  40%  50%  بالای 60 درصد