کد تخفیف خرید شارژ و آموزش انتقال شارژ همراه اول

0 نظرات

 

همه چیز در مورد نحوه انتقال شارژ همراه اول برای دوستان و آشنایان 

 

همراه اول به عنوان بزرگترین اپراتور موبایل در ایران با ضریب نفوذ بیش از 90 درصد شناخته میشود که در راستای همین موضوع طیف گستردهای از کاربران از خدمات این اپراتور موبایل استفاده می کنند.برای همین نحوه انتقال شارژ همراه اول را در این مقاله با هم مشاهده میکنیم و یاد میگیریم که روش انتقال شارژ همراه اول به چه صورت است. همچنین پیش شرطهای لازم برای انتقال موفق شارژ   مورد بررسی قرار میگیرد و در پایان رمزانتقال شارژ همراه اول از خطوط دائمی به اعتباری و همچنین از خطوط اعتباری به اعتباری را به شما با استفاده از کد USSD آموزش میدهیم.

 

کد انتقال شارژ

 

ابتدا شرایط انتقال شارژ همراه اول را براساس اطلاعات ارائه شده توسط همراه اول را بررسی میکنیم. شما میتوانید روزانه حداقل 1،000 تا حداکثر 10،000 تومان شارژ به شماره دیگری انتقال دهید و این مبلغ شارژ در ماه حداکثر 50،000 تومان میباشد یعنی اگر شما در یک ماه 5 انتقال 10،000 تومانی داشته باشید دیگر در ماه جاری مجاز به انتقال شارژ نمیباشید. همچنین شما در طول یک روز حداکثر 5 بار میتوانید اعتبار خود را انتقال دهید و در طول یک ماه حداکثر 30 بار قابلیت انتقال شارژ همراه اول اعتبار وجود دارد. پس دقت کنید حتی اگر شما 30 بار انتقال اعتبار 1،000 تومانی داشته باشید با اینکه همچنان 20،000 تومان قابلیت انتقال از نوع ریالی دارید ولی به دلیل اتمام ظرفیت دفعات انتقال شارژ همراه اول دیگر قادر نخواهید بود تا اینکه وارد ماه جدید شوید. پس این محدودیت با ورود به ماه جدید به اتمام رسیده و مجددا میتوانید از این خدمات استفاده نمایید.

 

برای اینکه بتوانید انتقال شارژ همراه اول را انجام دهید باید پس از انتقال شارژ همراه اول موجودی شما حداقل 540 تومان باشد. که 40 تومان کارمزد این سرویس است و مابقی به عنوان اعتبار شخص انتقال دهنده در سیم کارت باقی میماند. در مورد خطوط دائمی این انتقال شارژ به عنوان بدهی بر روی قبض ماهیانه قابل پرداخت میباشد.

 

با یک مثال این موضوع را با هم مشاهده میکنیم. این مثال برای خطوط اعتباری به اعتباری می باشد. برای انتقال شارژهمراه اول به مبلغ 1000 تومان از شخص A به شخص B شما به عنوان ارسال کننده شارژ نیاز دارید که حداقل موجودی 1540 تومان باشد. فرض می کنیم که شارژ شما دقیقا 1540 تومان است و وضعیت موجودی را پس از وارد کردن رمز انتقال شارژ همراه اول به صورت زیر مشاهده میکنید. موجودی شخص A پس از انتقال شارژ همراه اول 500 تومان و موجودی شخص B 1000 تومان خواهد شد و 40 تومان هم بابت خدمت ارائه شده توسط همراه اول از موجودی شخص ارسال کننده شارژ کسر میشود. و در وضعیتی که انتقال دهنده شارژ دارای خط دائمی باشد مبلغ 1،040 تومان به مانده بدهی شخص افزوده میگردد.

 

در اکثر تلفنها همراه انتقال شارژ همراه اول با وارد کردن شماره به صورت معمولی یعنی ساختار 091234567 قابل انجام است ولی در صورتی که در هنگام انتقال شارژ همراه اول با خطای شماره تلفن مقصد معتبر نمی باشد، مواجه شدید به جای صفر در ابتدای شماره مقصد عدد 98 را جایگزین نمایید. به این صورت است که اگر فرض کنیم شماره موبایل مقصد 091234567 باشد برای انتقال شارژ باید به صورت 9891234567 وارد شود.با انتقال شارژ سوالی که پیش میآید اعتبار مدت شارژ میباشد. همراه اول با یک فرمول ساده این موضوع را مشخص کرده است بدین صورت که به ازای هر 500 تومان 15 روز اعتبار به مشترک دریافت کننده اعتبار افزوده میشود و چون حداقل مبلغ قابل انتقال 1،000 تومان و حداکثر 10،000 تومان است مدت اعتبار از 30 روز الی 300 روز میباشد که از زمان دریافت شارژ محاسبه میشود.

 

مثلا اگر شما 2،000 تومان اعتبار به شخصی منتقل کنید اعتبار زمانی دریافت شده توسط این مشترک بدین گونه محاسبه می گردد. 2،000 تقسیم بر 500 برابر 4 می شود که ضربدر 15 روز برابر با 60 روز اعتبار میباشد.در مورد اعدادی که تقسیم به صورت یک عدد صحیح نمی باشد به سمت بالا گرد می شود یعنی انتقال مبلغ شارژ 2،200 تومان به عدد بالایی خود که عدد 2،500 تومان میباشد گرد شده و سپس محاسبه اعتبار روزانه صورت می پذیرد که در مورد این عدد 75 روز اعتبار کسب میگردد.

 

کدهای دستوری USSD برای انتقال شارژ همراه اول

 

 

آنچه در مورد کدهای دستوری USSD باید بدانید با علامت * شروع می شوند و با علامت #  پایان می یابند. در میان دستور میتواند چندین ستاره مورد استفاده قرار گیرد و همیشه یک # در هر دستور مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر شما یک خط دائمی دارید و می خواهید برای یک خط اعتباری شارژ ارسال کنید از دستور USSD به شکل زیر استفاده می کنید

*10*141#

اما اگر خط شما اعتباری است و برای خط اعتباری دیگری می خواهید شارژ ارسال کنید از کد رمز انتقال شارژ به شکل زیر استفاده می کنید

*10*142#

پس از وارد کردن کد دستوری بالا از شما شماره تلفن مقصد را درخواست می کند. با وارد کردن شماره تلفن مقصد و تایید صحت شماره  توسط همراه اول از شما مبلغ انتقال شارژ پرسیده میشود و عمل انتقال شارژ صورت میپذیرد. همچنین موردی که باید دقت کنید میزان شارژ باید به صورت ریالی وارد شود یعنی اگر مبلغ شارژ قابل انتقال 1،000 تومان است باید عدد 10،000 ریال وارد گردد.

در صورتی که بخواهید سریعتر دستور را وارد کنید میتوانید از ساختار زیر نیز استفاده کنید

*10*141*شماره تلفن گیرنده شارژ*مبلغ شارژ#

*10*142* شماره تلفن گیرنده شارژ*مبلغ شارژ#

انتقال شارژ در صورتی با موفقیت انجام میشود که شرایط ذکر شده در بالا را برخوردار باشد و دریافت کننده شارژ دارای خط اعتباری باشد. همچنین نیاز به رمز دوم دارید. در ادامه نحوه دریافت رمز دوم بیان شده است.

همچنین شما باید دقت کنید که برای انتقال اعتبار نیاز به دریافت رمز دوم خدمات غیرحضوری دارید که با در دست داشتن کارت ملی و کپی آن و همچنین یک آدرس ایمیل به یکی از مراکز تلفن ثابت در تهران و یا ادارات مشترکین تلفن همراه و یا نمایندگیهای همراه اول در سرتاسر کشور مراجعه کنید تا نسبت به دریافت رمز دوم اقدام نمایید.